Blog

با این شش رویکرد دیجیتال مارکتینگ ، آگاهی از برند خود را افزایش دهید

توسط در مقالات سایت 27/02/2018

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین نسبت به چند سال پیش تغییرات چشمگیری داشته است، روشی که سال گذشته سبب موفقیت یک کسب و کار بوده است، ممکن است امسال پاسخگوی نیازهای آن نباشد.

فهرست ایمیل‌ها و شماره‌های تماس و مشتریانی که جذب می‌کنید، برای کسب‌و‌کارها حیاتی است، اما به تنهایی کافی نیست؛ نباید از این سرنخ‌های تجاری انتظار سودآوری داشت.

این سرنخ‌ها را باید به اعتماد و صمیمیت تبدیل کرد. اگر به عنوان یک برند می‌خواهید پیشرو باشید و مخاطبان همواره شما را به خاطر داشته باشند و به دیگر برندها ترجیح دهند، این شش توصیه در دیجیتال مارکتینگ می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

  1. برندهایی که ارتباط واقعی برقرار می‌کنند، برنده‌اند. 

اکنون دیگر مجال جمع آوری آدرس ایمیل‌های جدید نیست. در گذشته هر کس لیست طولانی‌تری از ایمیل‌ها و شماره‌تماس‌های مشتریان را داشت، بازار بزرگتری برای خود ایجاد می‌کرد اما این رویکرد در سال ۲۰۱۸ جواب نخواهد داد. مخاطبان امروز به دنبال حس صمیمیت و ارتباط واقعی هستند.

اگر امسال به دنبال سودآوری هستید، سعی نکنید آدرس ایمیل یا شماره تماس های جدید جمع کنید، در زمانی مناسب، با همان لیستی که دارید ارتباط نزدیک‌تر و صمیمانه‌تری برقرار نمایید.

 

  1. جلب توجه مخاطب از هر چیزی ارزشمندتر است. 

اگر در پی جلب توجه مخاطب هدف خود نیستید، با پرداخت هزینه‌های گزاف تبلیغات و بازاریابی آنلاین نیز توانایی رقابت نخواهید داشت. امروز بیش از هر زمان دیگری جلب توجه مخاطب دشوار شده است و این ارزشمندترین چیزی است که کسب و کارها به دنبال آن هستند. دیگر با انتقال پیام های معمولی و غیر جذاب نمی توان نظر افراد را جلب کرد. بنابراین چنانچه بتوانید توجه مخاطب را جلب کنید، وفاداری او را نیز از آن خود کرده‌اید.

در سال ۲۰۱۸ تبلیغات گسترده دیگر روش مناسبی نیست، برندها باید در زمان و محل مناسب مخاطب خود را بیابند و توجه او را جلب کنند.

  1. حضور مستمر، رمز موفقیت است.

سعی کنید برای بازار هدف خود همیشه در دسترس باشید. توجه داشته باشید فقط برای بازار هدف! نه برای تمام افراد جامعه. تلفیق کردن حس صمیمیت، تعامل و حضور همیشگی، رمز موفقیت برند است و آن را در اذهان ماندگار خواهد کرد.

۴. حضور در یک پلت‌فرم کافی نیست.

اگر تمرکز شما تنها بر روی یک پلت‌فرم است، تجدید‌نظر کنید. سرنخ‌هایی که در فیسبوک پیدا می‌شوند، در یوتیوب حضور ندارند. کلید موفقیت، محتوای مناسب برای پلت‌فرم‌های متفاوت است.

تبدیل کردن محتوای بلاگ به یک پادکست یا پست اینستاگرام کار چندان سختی نیست، اما می‌تواند برای کسب‌و‌کارها نجات‌بخش باشد.

  1. دیگر زمان آن گذشته که بتوان مشتریان را به یک فرایند مرحله به مرحله هدایت کرد.

آنها تجربه‌های بی‌شماری از این فرایندها دارند، بنابراین اگر برندی بخواهد توجه مخاطبان را جلب کند باید متمایز عمل نماید. تجربه‌ای دلپذیر برای مخاطب، توجه او را به بهترین شکل ممکن جلب خواهد کرد.

ارائه محتوای مرتبط و مناسب، بر اساس سطح آگاهی مخاطب و تعامل با او در زمان مناسب، یکی از بهترین روش‌های اعتماد‌سازی است و اعتماد همان چیزی است که تمام کسب‌و‌کارها در سال ۲۰۱۸ به آن نیاز خواهند داشت.

        ۶. بر بازگشت سرمایه تمرکز کنید. 

همانطور که قبلا هم اشاره شد، در گذشته تمرکز بر روی تبلیغات و ساخت سرنخ‌های فروش کافی بود، اما دیگر کافی نیست. کسب‌و‌کارهای موفق امروز، به هزینه تبلیغات برای آگاهی از برند توجه ویژه‌ای دارند.

چنانچه هدف یک برند این است که در ذهن مشتری بماند، باید برای شناخته‌شدن و اعتماد‌سازی هزینه کند. البته این بدین معنا نیست که نیازی به ایجاد سرنخ وجود ندارد، اما اگر فقط بر این فعالیت تمرکز شود، هزینه‌های تبلیغات به شدت افزایش می‌یابد در حالی که نرخ تبدیل کاهش داشته است.

دیدگاه خود را بنویسید