Blog

چرا در اینستاگرام تبلیغات مجازی کنیم

توسط در تبلیغات اینستاگرام, مقالات سایت 21/09/2020

امروزه همه ما شاهده قدرت فضای مجازی و بازاریابی دیجیتال هستیم. به کمک اینترنت و شبکه های اجتماعی هر یک از کسب و کارها می توانند کالا و خدماتشان را به مجموعه بزرگی از کاربران هدفشان ارائه دهد. از این رو تبلیغات مجازی در اینستاگرام قطعا یکی از روشهای موثر در این حوزه است.

اگر شما هم به دنبال بهبود کسب و کارتان و فروش بیشتر محصولاتتان هستید پیشنهاد ما این است که حتما از تبلیغ در اینستاگرام استفاده کنید و شاهد بازدهی موثر آن باشید. تیم متخصص سوخت مثل همیشه شما را در این مسیر یاری می کند. بنابراین اگر به دنبال طراحی یک تبلیغات سودمند و هدفمند هستید با ما در این مطلب همراه باشید.

تبلیغات مجازی اصفهان

چرا باید در اینستاگرام تبلیغ کنید؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. چرا اینستاگرام نسبت به سایر شبکه های اجتماعی باید پلتفرم بهتری برای تبلیغات و بازاریابی باشد؟

اینستاگرام در سالهای اخیر سرعت رشد فوق العاده ای داشته است. تعداد کاربران فعال ماهانه این پلتفرم به حدی زیاد است که احتمال می رود مشتریان هدف شما هم در میان آنها باشند.

از آنجایی که اینستاگرام در کشور ما هنوز فیلتر نشده است (البته امیدواریم هیچ وقت فیلتر نشه!!) طرفداران زیادی دارد. کاربران اینستاگرامی بیشتر در بازه سنی 18 تا 29 ساله قرار دارند.

افزایش مشتری

این رنج سنی تمایل بیشتری به خرید آنلاین دارند. از این رو شما عزیزان می توانید با یک تولید محتوای هدفمند برای معرفی محصول و طراحی یک تبلیغات پر بازده، به اهداف تجاری مدنظرتان برسید.

این بدین معنی نیست که تنها کسب و کارهایی که مخاطبین جوان دارند می توانند از این پلت فرم استفاده کنند. بلکه شما هر نوع محصول، خدمت و جامعه هدفی که داشته باشید می توانید از اینستاگرام استفاده کنید.

در ادامه چند دلیل برای تبلیغ کسب و کار در اینستاگرام را بررسی می کنیم

همه افراد می توانند در اینستاگرام تبلیغات مجازی کنند

از آنجایی که تبلیغ در اینستاگرام هیچ محدودیتی ندارد، همه افراد با هر نوع کسب و کاری که داشته باشند می توانند از این پلتفرم برای تبلیغ و معرفی محصول یا خدمت استفاده کنند.

میزان تعامل کاربران در اینستاگرام بالاست

کاربران اینستاگرام از سایر کاربران دیگر رسانه های اجتماعی فعال تر هستند. از این رو این پلتفرم نرخ تعامل بالایی دارد. در نتیجه پستهای شما به دست افراد بیشتری خواهد رسید.

اینستاگرام در حال حاضر یک مرکز خرید بزرگ است

از آنجایی که برندها و کسب و کارهای مختلفی در اینستاگرام محصولاتشان را به اشتراک می گذارند و آن را به مخاطب معرفی می کنند، مشتریان باالقوه ای در این پلتفرم فعالیت می کنند. شما نیز مانند سایر برندها می توانید با تبلیغات در اینستاگرام محصولاتتان را به فروش برسانید.

تا این قسمت فهمیدیم که چرا اینستاگرام بستری مناسب برای تبلیغات است. پس از این شما باید جامعه هدف مدنظرتان را شناسایی کنید و بر اساس آن تبلیغات را طراحی کنید.

تبلیغات در اینستاگرام شیوه های مختلفی دارد و شما می توانید به وسیله ویدیو، عکس، استوری و IGTV تبلیغات کنید.

انواع تبلیغات مجازی در اینستاگرام:

عکس: این نوع تبلیغ جزو رایج ترین روشهایی است که کسب و کارها از آن استفاده می کنند. در ابتدا اینستاگرام پلتفرمی برای به اشتراک گذاشتن عکس بود که کم کم قابلیتهای دیگری نیز به آن اضافه شد. تمامی برندهای دنیا هنوز هم از به اشتراک گذاشتن عکس برای تبلیغات یا معرفی محصولاتشان استفاده می کنند. سعی کنید همواره به همراه عکس اطلاعاتی در مورد محصول و برندتان در اختیار کاربر قرار دهید.

استوری: استوری یکی دیگر از قابلیت های مهم اینستاگرام است و تقریبا 80 درصد از کاربران فعال اینستاگرام هر هفته 2 الی 3 بار استوری می گذارند. از این رو تبلیغات از طریق استوری نیز یکی از روشهای هوشمندانه تبلیغ است. با استفاده از استوری می توانید کاربران را به صفحه اینستاگرام یا وبسایتتان بکشانید. کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید تا کاربر را جذب کنید.

ویدیو: امروزه بسیاری از برندها از تبلیغات ویدیویی برای رسانه های دیجیتال استفاده می کنند. شما می توانید از یک ویدیو برای اینستاگرام و بوتیوب استفاده کنید. بنابراین با یک بار هزینه می توانید در دو پلتفرم مختلف تبلیغ کنید. تبلیغاتی که خلاقانه و جذاب باشد کاربران زیادی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. دقت داشته باشید که چند ثانیه اول ویدیو بسیار مهم است. از این رو سعی کنید در همان ثانیه های اولیه کاربر را جذب کنید تا ویدیو را تا انتها مشاهده کند.

موارد دیگر:

چرخ و فلک: زمانی که با ارسال یک عکس یا ویدیو نتوانید به اندازه کافی بر روی کاربر تاثیر داشته باشید می توانید از قابلیت چرخ و فلک استفاده کنید. این قابلیت امکان به اشتراک گذاشتن چندین عکس یا ویدیو را برای شما فراهم خواهد آورد. در نتیجه کاربر زمان زیادی درگیر پست شما خواهد بود که این برای الگوریتمهای اینستاگرام بسیار مهم است. هر چه کاربر زمان بیشتری را صرف مشاهده یک پست کند الگوریتمهای اینستاگرام می فهمند که این پست ارزشمند است. در نتیجه پست جزو اولویتهای اینستاگرام خواهد بود و ممکن است در صفحه فید و اکسپلور افراد زیادی نمایان شود. از این رو تبلیغات به کمک این قابلیت را فراموش نکنید!!

IGTV : با استفاده از IGTV شما می توانید ویدیوهای طولانی را به اشتراک بگذارید. از این رو می توانید داستان کسب و کارتان را به صورت یک فیلم بر روی اینستاگرام قرار دهید. حتی می توانید برای معرفی یک محصول با جزئیات کامل نیز از این قابلیت استفاده کنید.

بازاریابی در اینستاگرام تنها یک ایده هوشمندانه نیست، بلکه روشی مناسب برای رسیدن به اهداف تجاری شماست. همانطور که مشاهده کردید روشهای مختلفی برای تولید محتوا در این پلتفرم وجود دارد.

برای موفقیت و بهبود کسب و کارتان می توانید از این امکانات به خوبی استفاده کنید. اگر برای طراحی تبلیغات مجازی نیاز به مشاوره دارید می توانید با مشاورین متخصص تیم آوند بزرگترین مجری تبلیغات مجازی در استان اصفهان همکاری داشته باشید. آوند با توجه به آخرین تغیرات الگوریتمهای اینستاگرام به شما کمک می کند تا بازدهی مناسبی از تبلیغات به دست بیاورید. با ما در ارتباط باشید…

دیدگاه خود را بنویسید